image017.jpg

23. novembrī neilgi pēc pulksten 22.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki devās uz izsaukumu Latgales priekšpilsētā, kur norisinājās ģimenes konflikts. Izsaucēja skaidroja, ka viņas vīrs alkohola reibumā sit meitu. Nekavējoties uz adresi nosūtīta tuvākā ekipāža.

Neskatoties, ka policisti adresē ieradās dažu minūšu laikā, vardarbīgais dzīvesbiedrs jau bija pametis notikuma vietu. Policistus trīcoša un ar asarām acīs sagaidīja izsaucēja. Sieviete aicināja policistus doties pie cietušās, kura atradās dzīvoklī.

Ieejot mājoklī, sastapta 18 gadus vecā meita, kurai bija pārsists deguns. Jauniete paskaidroja, ka ar tēvu izcēlies konflikts, jo viņai atgriežoties mājās tēvs bijis alkohola reibumā un pieskatījis jaunāko māsu. Par šādu bezatbildīgu rīcību vīrietis saņēmis aizrādījumus gan no sievas, gan pilngadīgās meitas. Tam sekojis uzbrukums dzīvesbiedrei, taču meita, lai pasargātu māti, piestājusies viņai priekšā. Vīrietis ar delnu piespiedis meiteni pie sienas un pats ar savu galvu pārsitis viņai degunu. Notiekošo bija spiesta vērot otra meita, kura ir vien 10 gadus veca.

Policisti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri nolēma cietušo hospitalizēt plašākiem izmeklējumiem.

Jautājot, vai šāda veida konflikti ģimenē norisinās bieži, māte skaidroja, ka vien tad, kad dzīvesbiedrs lieto grādīgos dzērienus.

Izsaucēja skaidroja, ka pēc medicīniskās palīdzības ar meitu patstāvīgi dosies uz Valsts policiju, lai uzrakstītu iesniegumu par miesas bojājumu nodarīšanu. Sievietei izskaidrotas arī viņas tiesības uz pagaidu vardarbīgā vīra nošķiršanu un tuvošanās aizlieguma noteikšanu.

Atrodoties kāpņu telpā, pamanīts, ka vardarbīgais dzīvesbiedrs streipuļojot atgriezies mājās. Ar kungu uzsākta saruna. Vīrietis nevilcinoties atzinās, ka iesitis meitai. Pārrunu laikā no viņa bija jūtama spēcīga alkoholam raksturīgā smaka. Pārkāpējs aizturēts.

Izejot no nama, vīrietis norādīja uz netālu novietoto automašīnu un lūdza policistiem atļauju sēsties pie stūres un transportlīdzekli pārvietot citur. Vīrietim šāda iespēja liegta, paskaidrojot, ka alkohola reibumā vadīt automašīnu ir aizliegts.

Pārkāpējs nogādāts dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņš ir gandrīz divu promiļu reibumā. Pārkāpējam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkohola reibumā cieņu aizskarošā stāvoklī.

Pēc dažām stundām vīrietis atbrīvots, taču, policistiem patrulējot, viņi ievēroja Volkswagen markas transportlīdzekli, kuru vadīja jau iepriekš aizturētais kungs. Ņemot vērā, ka viņam dažas stundas iepriekš bija piekodināts nesēsties pie spēkrata stūres reibumā, viņš bija izlēmis likumsargus nepaklausīt.

Transportlīdzeklis apturēts un izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri veica alkohola koncentrācijas pārbaudi. Testa laikā pastiprinājās, ka vīrietis vēl aizvien ir alkohola reibumā. Darbu adresē pārņēma Valsts policijas darbinieki.