image009.jpg

31. martā neilgi pirms pulksten 6.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par vairākiem vīriešiem vecpilsētā, kuri izsituši kādam taksometram stiklu. Informācija nodota tuvākajai Rīgas pašvaldības policijas autopatruļai un pilsētas videonovērošanas centra darbiniekiem.

Likumsargi, ierodoties notikuma vietā, sastapa taksometra vadītāju. Kungs pastāstīja, ka taksometrā iesēdušies četri agresīvi vīrieši. Taksometra vadītājs atteicies personas pārvadāt, pēc kā viens no vīriešiem sadusmojies un ar dūri izsitis taksometra aizmugurējā loga stiklu.

Ar taksometra vadītāju apsekota tuvākā apkārtne, tāpat vienlaikus vaininieku meklēšanā iesaistījās pilsētas videonovērošanas centra darbinieki. Brīdi vēlāk videonovērošanas centra darbinieki pamanīja, ka aprakstam atbilstoši vīrieši skrien cauri Vecrīgai un aptur kādu taksometru, lai dotos prom. Vēl pēc pāris minūtēm kārtības sargi apturēja taksometru un izsēdināja bēgļus. Cietušais norādīja uz vīrieti, kurš izsitis stiklu. Pārrunu laikā noskaidrots, ka jaunais vīrietis ir Vācijas pilsonis. Kungs noliedza savu vainu, skaidrojot, ka konfliktu uzsācis tieši taksometra vadītājs.

Notikumā iesaistītās personas nogādātas atpakaļ pārkāpuma izdarīšanas vietā, kur sagaidīti Valsts policijas darbinieki.

Jāpiebilst, ka pārkāpējs, izsitot stiklu, bija sagriezis roku, tāpēc uz notikuma vietu izsaukti arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Mediķi nolēma pārkāpēju hospitalizēt.

Darbu notikuma vietā pārņēma Valsts policija.